ANT FACTS RECREALED

Ant Facts Recrealed

Ant Facts Recrealed

Blog Article

Можете също така да разтворите маслото във вода и да го ползвате като спрей.

Така че, ако искате да знаете какво характеризира огнената мравка, какво е основното му местообитание, хранене, размножаване и какво се случва, ако ви ухапе, тук ще намерите цялата необходима информация.

Почти винаги, когато лятото свършва и започва есента, е обичайно да открием вид насекомо, което не харесваме много. Говорим за мравка с крила.

Ефективността им обаче зависи от редовното наблюдение и подмяна на сместа. Затова забърквайте нова смес на всеки няколко дни до отстраняване на проблема с насекомите.

Мравките не просто са социални – те живеят в много добре организирани колонии със строга йерархия. Най-често тези, които виждаме, са мравките – работнички: те са най-многобройната група във всеки мравуняк и отговарят за почти всичко – строеж на гнезда и тунели, намиране на храна, грижи за яйцата и ларвите, защита от врагове и така нататък. В по-многобройните колонии сред мравките – работнички дори има различни касти.

Те са вид насекоми, тясно свързани с пчелите и термитите. Те се характеризират с това, че имат отношения на сътрудничество помежду си, както и че са много трудолюбиви.

През това време всички те се занимават със задълженията си, независимо дали търсят храна, грижат се за малките, защитават мравуняка или излюпват повече мравки.

Това се случва с мравка-лъв. И не, не говорим за мравка, която наистина прилича на този бозайник, а за животно, което прилича повече на водно конче.

Мравките имат характерно за всяко насекомо разделение на тялото. То се състои от три части: глава, гърди и корем, тънка гъвкава талия и завършва с шест стройни и здрави крайника. Главата е оборудвана с две дълги и тънки антенки, хранително хоботче с челюсти и очи. Подвижните, извити антенки на мравката са изключително важни. Те са много чувствителни и изпълняват основни сензорни функции. Рядко ще видите мравка с увиснали пипалца, те мърдат непрекъснато. Антените изследват миризми, чуват звукови трептения, движение на въздуха, притежават вкус и тактилни усещания. Мравката общува много чрез докосване и често подава своите сигнали и усещания с допиране на антенката до тази на друга мравка. Очите на мравката са разположени в горната част на главата. Някои мравки според вида са слепи, други имат прости очи, различаващи единствено сенки и движения. Трети мравки имат сложни очи, съставени от многобройни лещи. В очите им съществуват клетки, детектори на поляризирана светлина и ултравиолетови лъчи. За разлика от човекото око, където лещата е само една, мравката вижда света разделен на части, като в пъстър калейдоскоп.

Продължават да се откриват нови видове мравки и да запълват празнините в знанията за подвижните малки насекоми.

Както и останалите насекоми, мравките имат екзоскелет, външно покритие, което защитава вътрешността на тялото и към което се прикрепват мускулите. Насекомите нямат бели дробове – кислородът и други газове, като въглеродният диоксид, преминават през екзоскелета през малки отвори. Те нямат и затворена кръвоносна система, а само дорзална аорта (дълга Мравки тънка перфорирана тръба в горната част на тялото), която действа като сърце и изпомпва хемолимфа към главата, задвижвайки по този начин флуидите в тялото.

В царството на мравките има много различни видове. Някои са често срещани и ги познаваме с просто око. Но има и други, като мравката куршум, чието име привлича вниманието ни, въпреки че не бихте искали да се доближите до него, камо ли да ви ухапе.

Срещат се при някои видове мравки. Представляват едра форма работнички, която се характеризира с по-голяма глава и силни видоизменени челюсти, приспособени за отбрана. Освен с челюсти, могат да нападат и с отрова.

Ползвам услугите на Превента две години. Отлични продукти, качествена обработка, полезни съвети.

Report this page